Tak je za námi první závod prvního ročníku ZM MODEL Cupu. Měli jsme tu čest jej pořádat a vydařilo se nejen počasí, ale byla i velká účast ze strany jezdců. Nesmím ovšem zapomínat na diváky, kterých přišlo také dost. Z těchto důvodů bylo ve stánku celkem rušno. Jony naštěstí připravil slušné zásoby, za které by se nemusela stydět kdejaká posádka a tak se na všechny dostalo.

 

Z vyhlášených kategorií se na čekacím seznamu přihlášených ukázala jako nejpočetnější kategorie Short Course, následovaná kategorií Onroad a poslední příčku obsadila kategorie Hobby. Po přihlášení jezdců a jejich zapsání do závodu se konečné číslo zastavilo na třicítce.

Kategorie Short a Hobby byla sloučena a zde vznikly 3 skupiny. Kategorie Onroad se rozdělila do dvou skupin.

Podle pravidel odjely všechny skupiny 3 kvalifikační jízdy a po polední pauze i 3 finálové.

Již během kvalifikací se projevovaly rozdíly mezi jezdci a finále bylo opět rozděleno do již popsaných počtů skupin. Ve finále však došlo k seřazení jezdců na základě výkonů z kvalifikačních jízd. To se projevilo na vyrovnanosti finálovek. Osobně jsem se nejvíce bavil jízdou finálové skupiny A kategorie Onroad, kde se všem nejvíce povedla první finálovka, která byla dlouhou dobu hooodně vyrovnaná.

Ale i ostatním skupinám se dařilo a bylo vidět mnoho zajímavých, vyrovnaných soubojů a situací na trati.

Každý z účastníku do jízdy dal vše ze sebe i ze svého auta. Někteří dokonce nechali části aut na trati J. Vždy se jim podařilo tyto části najít a z většiny se vrátili v příští jízdě do závodu.

Pro některé to byla premiéra a i přesto se dokázali zařadit mezi jezdce, kteří mají více zkušeností se závody. Závodilo se naplno, ale ve sportovním a Fair Play duchu :-)

Jak vše dopadlo?

Kategorie Onroad finále A:

 1. Vašek Pešek
 2. Michal Benda
 3. Honza Kasík st.

Kategorie Onroad finále B:

 1. David Mundil
 2. Katka Kasíková
 3. Michal Mundil

Kategorie Short Course 4WD finále :

 1. Zdeněk Zadák
 2. Zdeněk Zadák ml.
 3. Petr Kalina

Kategorie Short Course 2WD finále:

 1. Jarda Petrovič
 2. Jirka Žmiják
 3. Honza Kasík st.

Veškeré výsledky jsou k dispozici zde.

Chtěl bych tímto poděkovat všem, za přípravu, organizaci a podporu našeho společného hobby a doufám, že se společně dostaneme opět o stupínek výše a zavedeme pravidelný a hojně obsazený seriál závodů.

Informace k dalším závodům:

ZM MODEL Cup by se měl odjet na nejen na naší trati, ale jak již bylo zmíněno na závodech, také na trati Plzeň Plaza a Plzeň Skvrňany. Seriál by měl obsahovat celkem 6 závodů a tak na každou trať vychází 2 závody.

O termínu a místě pořádání příštího závodu Vás bude informovat firma ZM MODEL a také pořadatel závodu.

Team JMKracing