Tak a je za námi další venkovní závod. Byla to první ostrá zkouška nové trati a také zázemí.

No a jak to dopadlo? To se dočtete v tomto článku.

Závod pro organizátory začínal tradičně již dávno před vyhlášeným termínem. Kromě maličkostí, jako je příprava software a pozvánky, nákupů něčeho na zub, proběhla celá řada dalších činností. Například došlo k úpravě průjezdu přes klopenku, kterou je nyní možné projet i s autem kategorie On-road. Nedílnou součástí příprav je i příprava zázemí, která začíná několik hodin před začátkem závodu.

 

 

Nově je všem k dispozici kryté depo o rozměru 72m2, které je ze dvou třetin vybaveno stoly.

Do závodu se přihlásilo celkem 32 aut. Nejobsazenější kategorií byla kategorie Short Course, následována kategorií Buggy, On-road a 5 aut v kategorii Hobby. Někteří piloti si závod užili ve více kategoriích. Tomu byl přizpůsoben časový harmonogram, který se nám podařilo v rámci únosné tolerance dodržet. Kolem půl deváté se v rámci tréninku na trati objevili první jezdci. Trénink byl ukončen v 9:45hod a před desátou hodinou proběhla rozprava. Samotný závod začal dle rozpisu 10 minut po desáté hodině. Do kvalifikací vyrazilo všech 32 aut ve 4 kategoriích, rozdělených do 5-ti skupin. Jako první vyrazili na trať jezdci kategorie Hobby, za ní následovali kategorie Buggy, Short Course I, Short Course II a On-road. Oběda se dočkali všichni ve zdraví a tak jsme se po jedné hodině sešli v depu, kde jsme si nacpali pupky :-) Po krátkém odpočinku odstartovala druhá část dne. Finálové jízdy nepřinesli ve skupinách žádnou změnu složení až na kategorii Short Course, kde se jelo finále B a A.

Během finálových jízd sice došlo k několika odstoupením, ale většina jezdů opět nastoupila do další jízdy. A tak jsme mohli vidět na trati stále početné zastoupení všech kategorií. Závod byl ukončen v 17:15hod, vyhlášením výsledků a předáním ceny za nejrychlejší kolo dne. Tuto cenu dostal Jarda Petrovič. Výsledky jednotlivých kategorií najdete v příslušném odkazu :-)

Závodění přálo nejen počasí, ale i početné startovní pole. I když při jízdách nikdo nedaroval soupeři ani centimetr trati, tak v depu vládla přátelská atmosféra. Podporu našim závodům vyjádřilo i početné zastoupení diváků a návštěvníků našeho areálu.

Na závěr chceme poděkovat nejen účastníkům, ale i všem, kteří nás podporují svojí činností.

Děkujeme a těšíme se na Vás opět na naší trati.