Tak je za námi první a dlouho očekávaný závod nové sezóny pořádaný pod křídly teamu JMKracing.

Jako již minulé roky se závodilo v Lidovém domě ve Štěnovicích, který nás, jako vždy, přivítal přátelskou, až domácí atmosférou. Jiří u časomíry nekompromisně dávkoval jednotlivé rozjížďky a závodníci jen kmitali, aby své jízdy stíhaly v pravidelném dvouminutovém intervalu mezi rozjížďkami, takže vše pěkně šlapalo, jak dobře promazané ložisko. Díky tomu jsme si také zasloužili delší pauzu na obídek, podávaný na témže místě. Trať i koberec zůstali bez zásadnějších změn, ale to rozhodně neubralo ani na kvalitě, ani na dramatičnosti závodů.

Jelikož se tentokrát neúčastnila skupina Porsche Cupu, mohli jsme začít trochu později, což se jistě hodilo i pořadatelům, a protože se na začátku každé sezóny se najde nějaká ta moucha a bylo třeba lehce poladit SW časomíry.

Po tradiční rozpravě jsme se mohli pustit pěkně zostra do prvních kvalifikačních rozjížděk. Nachystány byly opět 4 kategorie: OnRoad, Buggy 1:10, Hobby a Spino.

Fotky z rozpravy zde: http://1viper1.rajce.idnes.cz/1.JMKRacingCUP_2016_17/

V kategorii OnRoad se představilo 16 závodníků rozprostřených do 3 kvalifikačních kategorií. 3. skupinu ovládl mezi našimi „mláďaty“ náš oblíbený kamioňák Jirka Baxa, ve druhé skupině pak hořel příbuzenský souboj „generací“ fotříka a synáčka Mundilojc (jak tak pěkně říkáte na Plzeňsku) J a v první skupině řádil neomylnou a plynulou pákou svého vysílače Jirka Žmiják, který za sebou nechával své soupeře o nemálo koleček.

Kategoriebuggy 1:10 4WD byla plně v režii klanu Tomáškovců, kteří nenechali nikoho na pochybách o svých jezdeckých kvalitách a získali první 3 místa po 3 odjetých kvalifikacích. Nejrychlejší z nich byl Peťa, mladší „Páťa“ pak nepustil svého tatíka před sebe a takto dojeli ve 2 jízdách za sebou, jen v první kvalifikaci se mezi ně dokázal vklínit Jirka Kuba, který dojel 3. Celkem zde závodilo 7 jezdců.

Kvalifikace kategorie Hobby tak trochu kopírovala kategorii 4WD, jen s tím rozdílem, že se závodů účastnili jen Tomáškojc junioři, bohužel z 9-ti nahlášených jezdců se s čipem honilo po dráze jen 5 aut a občas se objevil i Jarda Singr, aby rozrážel naše, po trati se motající buggynyJ. Na konci kvalifikací bylo pořadí na prvních 3 místech Petr a Patrik Tomáškovci, třetí pak Filip Nevidzan.

Poslední kvalifikační jízdy oblíbené malorážkové kategorie SPINO, se účastnilo 6 borců a i tady, stejně jako v kategorii OnRoad vládl na trati Jirka Žmiják (příště si dá před startem 2 panáky rumu, aby srovnal reakční časy svých soupeřů) J. O další dvě místa na startovním roštu se hrdinně bili Honzík Kasík a Vlastík Hrdlička.

Kvalifikace skončili a už se vše připravovalo na finálové jízdy. A jak to vše dopadlo?

V kategorii OnRoad, jak se dalo čekat z kvalifikačních jízd, všem uletěl a plnou várku bodů si pro sebe uzmul v 1. skupině Jirka Žmiják, i když ve druhé jízdě se mu nedařilo a skončil až na 5. místě. Na celkově druhém místě a také tučný bodový zisk si odnesl domácí borec Honza Kasík a pro třetí místo si dojel Lukáš Mrázek. Druhou finálovou skupinu vyhrál a celkově 7. místo si odvezl Jirka Baxa, 2. pak dolétl David Mundil a 3. místo ve skupině B získala Kačenka Kasíková se svojí zářivě novou Sakurou. Třetí kvalifikační skupinu našeho potěru vyhrála Adélka Mundilová, na druhém místě, pak dojela pro své první body v této kategorii má šikulka Kačenka „BLOOM“ Havláková a třetí ve finále C dojel po boji Ondra Mašek.

V kategorii buggy 1:10 4WD se vlastně také žádné velké překvapení nekonalo. První tři místa si podělili Tomáškovci v pořadí Petr Junior, Patrik a Petr Tomášek. Dle výsledků v MyRCM zde došlo k dělbě bodů za 2. a 3. místo, ale po pravdě teď nevím, jak to budou chlapci z JMK počítat.. Každopádně i zde se bojovalo velmi urputně a 4. Filip Kubov a 5. Jirka Kuba na první trojici až tak výrazně neztráceli, jako v kvalifikacích a Filip se ve třetí jízdě už dokázal protáhnout na 2. místo.

Finálovky kategorie Hobby byly v režii mladých Tomáškovců, z nichž byl opět starší z nich, Peťa rychlejší a odnáší si první místo, duhý dojel jeho mladší bráška Páťa a o třetí místo jsem nakonec bojoval trochu nečekaně já se svojí dvoukolkou s Filipem Nevidzanem, který mi dával chvílema pěkně za uši a ve druhé jízdě mi dokonce nadělil 4 kola. Nakonec jsem v poslední jízdě svojí třetí pozici ubránil a vezu si tak pěkných 180 bodíků do Prahy J

A konečně je tu finále kategorie SPINO (SuperPeckaINdoorOffroad)nadupaní finalisté vyrážejí na svojí první finálovou jízdu. V ní vítězí Vlastík Hrdlička před Honzou Kasíkem. Oba mají stejný počet kol a to 27. O kolo méně má pak třetí v pořadí Pepa Nevidzan. Druhá finálovka a stejné pořadí, jen Vlastík ostatním pěkně ujíždí a druhému Honzíkovi naděluje 3 kola. A vlastně je rozhodnuto. Ve třetí finálovce se navíc pořadí na prvním a druhém místě nemění, jen třetí místo si s Pepou Nevidzanem prohodil Radek Traxmandl. Pořadí po třech finálovkách je tedy jasné, první místo si odváží Vlastík Hrdlička, 2. Honzík Kasík a 3. Pepa Nevidzan.

Je dobojováno, ještě si vyslechneme celkové výsledky, zatleskáme vítězům i poraženým a hurá domů. Už se těšíme na pokračování, tentokrát 26.11.2016

Vláďa Havlák