A máme za sebou druhý závod JMKracing Cupu.

Oproti prvnímu závodu došlo ke dvěma změnám. Nejela se kategorie Hooby, zato nám nastoupili malý čmeláčci neboli Porsche CUP! Co se nezměnilo, byl skvělý přístup pořadatelů, ucházející kuchyně a super atmosféra. Jediné, co by vedlo k dokonalosti, by byl zákaz kouření v restauracích, ale toho už se asi nedožiju. .. škoda. Malinko se nám krabatěl koberec, takže v onroadech s tím bylo nutné počítat.

Po krátké rozpravě, tentokrát bez přehlídky modelů, se spustilo první kolečko odpočítávání do prvního startu. A pak to nastalo. Od mého stolku se vznesl ke stropu pořádný oblak „voňavého“ kouře a vše, co bylo kdy na soupravě accu, regl, motor se během několika desetin vteřiny odpájelo. Trošku jsem spěchal, abych stihl start a zapojil jsem opačně baterii. K mému údivu, i údivu přihlížejících, nic neodešlo do křemíkového nebe a tak po opětovném přiletování všech kabelů na svá místa, vše fungovalo, jakoby se nic nestalo. Tuto lapálii postihl ještě jeden model, ale tam už to bohužel odnesl regulátor. Tentokrát tedy i s kouřovými efekty během závodů. Doufejme, že se příště nedočkáme ohňostroje. Ještě, že Jiří Baxa měl pro všechny případy připravené tlusté rukavice :D.

V průběhu závodu došlo i na pěkný souboj mezi našimi juniory, kteří do sebe třískali nejen auty na dráze, ale i vysílačkami na pódiu. Všichni pevně věříme, že jsme toto viděli naposledy…

Nějak jsem nestihl fotit, ale videa jsou ke shlédnutí na mém FB profilu nebo na YouTube zde. Natáčeno kamerkou Braun Champion III ve Full HD rozlišení / 60 FPS.

https://www.youtube.com/watch?v=M0POpBXFMOo&t=416s

https://www.youtube.com/watch?v=hubn6DmkdkI&t=183s

https://www.youtube.com/watch?v=lxhoKPgclnU&t=257s

V kategorii OnRoad se představilo opět 16 závodníků rozprostřených do 3 kvalifikačních kategorií. 3. skupinu znovu jako minule,vyhrál Jirka Baxa, první skupinu bez zaváhání vyhrál Honza Kasíkojc a v první skupině všechny „smázl“ Honzík Kasík junior.

Kategoriebuggy 1:10, tentokrát sloučená s mojí hobby dvoukolkou J byla již na obsazení střídmější a startovalo zde 5 aut. Kvalifikaci vyhrál Kuba Lehký.

Kvalifikaci oblíbené kategorie SPINO, se účastnili 4 auta. Kvalifikaci vyhrál a první místo na startovním roštu v následujících finálovkách, si podle MyRCM vybojoval Honza Kasík, ale nevidím tam výsledek druhé jízdy, tak snad bude tato informace správná.

Jelikož nás tlačil čas, závodníci se po skončení kvalifikací trousili na oběd po menších skupinkách podle kategorií. Opět byla mňamka J

V kategorii OnRoad se v 1. skupině rozhořely moc pěkné souboje. V nich měl navrch Vítek Plh, který všem ukázal svůj zadní nárazník a v dalších kolech pak i v pomyslných zpětných zrcátkách také několikrát i přední nárazník J a vyhrál první dvě rozjížďky, čímž si zajistil jasné vítězství v této kategorii.O druhé a třetí místo, pak svedli moc pěkný souboj Honza Kasík s Lukášem Mrázkem, přičemž v tomto pořadí také dokončili tento závod. Kategorie B měla také svého vítěze a to Jakuba Lehkého, se kterým jsem pak svedl moc pěkný souboj o první místo ve třetí jízdě. Nakonec celkově ve finále B na 2. místě Jirka Baxa a na 3. pak Kačeka Kasíková. Já se doploužil na 4. místě a v mém premiérovém závodě na této trati jsem skončil celkově 10. Ve finále C obsadil první příčku Víťa Genttner, druhá skončila moje Kačenka Havláková (super Kačko!!) a třetí Adélka Mundilová, která má ode mě medaili za fair play .. (ona ví proč J ).

Kategorie Buggy 1:10 byla i v malém počtu aut pěkně divoká a vítězně z ní vyšel Radek Traxmandl, na druhém místě se umístil Jirka Kuba a třetí dolétl v součtu umístění Víťa Genttner. Já s Kubou Lehkým, jsme si poničili modely a tak jsme nedokončili 3. resp. Kuba 2. a 3. finálovku..

Nakonec ještě Super Pecka INdoorOffroad neboli SPINO! Na prvním místě Vlastík Hrdlička, druhý Honzík Kasík, který si také odskočil od komentátorského stolku, jelikož měl za sebe zdatnou náhradu a moc nás to Jiříku bavilo J a třetí Honza Kasík.

Po ukončení závodů nás chlapci ještě pozvali na parádní match v kuželkách, za což ještě jednou velké díky a těšíme se na další kolečko!!

Vláďa Havlák