Poslední závod v letošním rocev rámci seriálu JMKRacing CUP, netradičně konaném v neděli, je úspěšně za námi a zde je opět krátký report.Stejně jako minule se nejela kategorie Hobby, jelikož jsem byl přihlášený jen já :-) a jeden shortík a tak jsem se opět zařadit mezi buggynáře se čtyřkolkami. Opět se jeli vložené závody kategorie Porsche CUP.Tak jsem se konečně dočkal a od května bude zákaz kouření – hurá!!
A jakoby si to kuřáci chtěli ještě užít, bylo tentokrát i v sále poměrně hustě nahuleno – až běda!Ale teď už k závodům samotným.Tradičně proběhla krátká rozprava a po chvilce jsme se již vrhli se svými stroji na koberec Štěnovického kulturáčku. Tentokrát si již všichni dali pozor na své kontakty na bateriích a tak se začátek obešel bez čmoudíkových efektů, jako minule J. Pochvala našim juniorům, tentokrát panovala i mezi nimi velmi přátelská atmosféra – HURÁ!!!Tentokrát nějaká videa slowmotion.. Natáčeno kamerkou Braun Champion III ve Full HD rozlišení / 60 FPS.https://www.youtube.com/watch?v=9eotCau8PCo
ttps://www.youtube.com/watch?v=P-Pr-_kSrVE&t=204s

V kategorii OnRoad se tentokrát zúčastnilo 20 závodníků rozprostřených do 3 kvalifikačních kategorií. 3. skupinutentokrát naprosto zničila Adélka Mundilová, která vyhrála ve všech 3 kvalifikačních rozjížďkách a posunula se tak do finálové skupiny B.2. skupinu vyhrál a spolu s Michalem Mundilem se do áčkového finále posunul Honza Kasík jun. 1. kvalifikační skupinu vyhrál bez zaváhání Vítek Plh.

V kategorii buggy (+ hobby) startovalo tentokrát 6 strojů a kvalifikaci vyhrál Kuba Lehký, mě se podařilo prosmýknout na 3. místo.

Kvalifikace oblíbené kategorie SPINO, se opět účastnili 4 auta. Kvalifikaci vyhrál Vlastík Hrdlička, který vyhrál první dvě rozjížďky.

Nastala doba oběda a tak jsme se všichni pěkně usadili do žrádelny a dali si dobrou mňamku J

Finálové jízdy začali hned po obědě a jako první tradičně odstartovala kategorie OnRoad a to 3 skupinou. V ní po třech jízdách vzešel jako vítěz a na celkovém 15. místě se umístil Petr Tejček, před mojí Kačenkou a Ondrou Maškem. 2. skupinu této nejobsazenější kategorie vyhrál a na celkově 8. místě zakotvil Jirka Baxa před Davidem Mundilem a Jakubem Lehkým. 1. skupinu kategorie OnRoad a vítězem 3. závodu se stal Jirka Žmiják, který uzmul první místo z kvalifikace Vítkovi, který nenastoupil k první jízdě, což ho možná stálo vítězství. Na třetím místě pak dojel Honza Kasík, já jsem svoje kvalitní 6. místo neuhájil a skončil celkově 7. tj. poslední v této skupině.

Kategorie Buggy 1:10 byla díky některým pomalejším a rozměrnějším strojům na trati opět pěkná divočina, ale nakonec všichni bez újmy dojeli a to v pořadí 1. Kuba Lehký, který obhájil své první místo z kvalifikace, 2. Jirka Kuba a třetí pak Radek Traxmandl. Já zůstal těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Ale se svojí dvoukolkou, které jsem vyměnil diferenciál, jsem byl spokojený a relativně rovnocenným soupeřem i rychlejším čtyřkolkám.

Finále kategorie SPINO, vyhrál Vlastík Hrdlička, před Honzou Kasíkem a Davidem Mundilem.

Díky za další fajn strávený závodní den a za bezproblémovou organizaci.

Vláďa Havlák