Jako první startovali On-road junior a poté zkušenější jezdci kategorií Short course a On-road.

V kategorii On-road junior se předpokládal litý boj mezi Honzíkem a Mišákem, protože je před dnešním závodem dělilo v celkovém pořadí jen pár bodů. Proto jakékoliv zaváhání mohlo rozhodnout. Nakonec se povedlo Honzíkovi předvést vyrovnaný výkon a potvrdit tak svoje průběžné vedení a tím získat i vítězství nejen v dnešním závodě, ale i v celém cupu. Jako druhý a to i celkově skončil Mišák a třetí místo v dnešním závodě získal Zizi a čtvrtá byla Káťa.

V kategorii Short course se boj sváděl o celkové druhé a třetí místo mezi Jonym a Axetomem. Tito dva si také na trati nic nedarovali. A za přispění i několika karambolů nakonec byl dnes lepší Axetom a v celkovém pořadí dotáhl Jonyho a oba měli stejný počet bodů. O konečném pořadí muselo být proto rozhodnuto na základě počtu lepších umístění.  Dnešní závod v této kategorii vyhrál Stix, druhý byl Aetom a třetí Jony. Do závodu se také zapojil SINGR, ale až v druhé rozjížďce a proto do konečných bodů o dnešní stupně vítězů nezasáhl i přes dobré výsledky. Celkově v letošním cupu získal vítězství Stix, který obdržel i putovní pohár pro tuto kategorii.

Třetí kategorie, která dnes odstartovala, byla kategorie „ostřílenějších“ jezdců On-road. Zde byl předem daný souboj mezi Vítkem a Mikem o celkové druhé a třetí místo. Před dnešním závodem je dělil jediný bod. Vítek ovšem potvrdil svoji suverenitu a dnešní závod mezi jezdci, kteří si započítávali body do cupu vyhrál. Na druhém místě skončil Jony a třetí byl Mik. Bodový rozdíl mezi Vítkem a Mikem se v konečném pořadí natáhl na 3 body. Celkově v cupu zvítězil Jony, druhý byl Vítek a třetí Mik. Je nutno dodat, že Vítek i přes svůj nízký věk si díky svému řidičskému umění vyjezdil výborné umístění v této kategorii.

 

Tolik k dnešnímu konečnému závodu letošního ročníku JMK-racing cupu 2013-2014. Připravujeme pro vás ještě článek, který zmapuje dění ve všech závodech letošního ročníku. Tento bude již výhradně umístěn na stránkách klubu JMK-racing www.jmkracing.cz .